Studijní materiály nejen z betonu :)

Články a příspěvky

ŠKOLA HROU, NEB ADRENALÝNOVÝ TÝDEN….

od uživatele enebene

....mohli byste se v něm poznat....(pozn.redakce)

Celé léto jsem chodil kolem rádoby adrenalinových atrakcí…prej nějaké skoky na laně, tandem seskok, horská dráha...Cestovní kanceláře mi cpou letáky se zájezdy, který asi nějaký středoškolák nazval „Šáhni si na své dno“, kde prej mam poznat své hranice, kde poznám sám sebe..tak si říkám, komu jako vo co jde. Nějakej klučina, co poznal jen svaťák před maturitou, mi jako bude říkat, kde mam svoje dno?? Podle mého názoru ten pravej adrenalin nastává až v tak druhej třetí týden v září. V září, kde jen ti vyvolení z nás…ti, kteří mají v sebe opravdu velkou víru, dokážou zandat v průměru 4 až 5 zkoušek během jednoho týdne a jako bonus si dají nějaký ten zápočet. Tohle je podle mě adrenalin.

 Ale ruku na srdce. Pro koho z nás je dnes hrdinou jedničkář, příjemce stipendia v řádu desetitisíců, člověk, jehož beztak rozpíchané jméno visí na nástěnce pod názvem NEJLEPŠÍ STUDENTI, nebo nějaký trotl chvástající se před prvačkama ve frontě v bufetu, že je pomocná síla na katedře mechaniky…. Pro mne tedy ne!! Pro mne je frajer a můj obdiv zasluhuje každý, kdo pěstuje zářijový sport!!

 Ač se to zdá složité…5 zkoušek v tak krátkém čase, pravidla této hry jsou zcela jednoduché a prozíravé…ale je nutné je zmínit. Za prvé je  třeba velice dobře zvolit termín (radím tu poslední vypsanou možnost - pokud již máte zápočty – v opačném případě na předposledním sfoukněte písemný zápočet). Za druhé – pokud máte dvě zkoušky v jednom dni, dodržujte rozestupy! Podle EN normy je minimální rozestup 120minut, dle ČŠN 45minut a podle zkušeného studenta 5 ročníku stačí 20minut na přechod z pavilonu B do pavilonu A. Těm rychlejším z nás ještě doporučuji přidat procházku do jedné z mnoha osvěžoven v blízkém okolí jakými jsou Oáza a již legendární Pan Rychtář (zde bych chtěl jen zmínit, že v prvém ročníku se mi dostala do rukou brožurka prvák, bo jak se to jmenovalo, kde chybí zcela základní a záchytné body, jakými tyto osvěžovny bezpochyby jsou. Naopak je tam přehršel knihoven, menz a sportovišť- každý ať si o nevyváženosti tohoto materiálu udělá obrázek sám).

 Také zvolená taktika hraje nemalou roli. Poslední termín totiž bývá přesycen studenty klepajícími se strachy, užívající uklidňující prášky a v jejich očích je vidět, že poslední tři noci intenzivně studovali. K takovýmto studentům bývají profesoři velice shovívaví, a tak váš vzhled je mnohdy důležitější než samotné znalosti. Proto doporučují již zmíněné osvěžovny a nonstop na Letný, kde se dá stres velice rychle zahnat :-)

 Důležitý faktor je také „Podvod“, samozřejmě, že nemyslím tu uchu lahodící píseň v podání Mudžahedýna Ali al Amiriho, ale nejlepšího přítele studenta (na 6 A4 napsaného) taháka.

Z vlastní zkušenosti musím říci, že poslední termín v sobě neskrývá žádné záludnosti – zkouška se vám nemůže zdát ani těžká ani lehká – vždyť ji nemůžete ani s jinou srovnat a profesora beztak neznáte (pokud svůj trénink během celého semestru berete vážně).

 A co říci závěrem??? Snad jen, že mě letošní zářijová sezona opět přesvědčila, že tento sport je na naší fakultě velmi v oblibě. K známým lidem z loňska přibyly i nové tváře, a tak jde o opravdu  masovou záležitost, kde věk, pohlaví ba ani vědomosti nerozhodují. A tak vám všem – sportovcům – přeji krásné semestrální prázdniny, málo úrazů, ke kterým na fakultě snadno přijdete, a pilně trénujte.  Dodržujte pitný režim..rád vás potkám v nějaké ozdravovně a také na druhém ročníku akce nazvané „STRAHOVSKÝ SUD“, která se uskuteční první či druhý týden v semestru (lidem, kterým kouká červenej diplom z očí vstup zakázán!!!)

Poslední komentáře
21.12.2006 18:39:16: jardazvetrof : te snad nikdo nenuti si to cist ne?smiley${1}
21.12.2006 17:55:51: smiley${1} ty vole ty jsi Vieveg nebo proč sem tlačíš takový šroty??
07.10.2006 13:23:14: mno ja po tomto uplynulych 4 semestrech zjistila ze je uplne jedno kolik zkouskovejch predmetu mam z...
07.10.2006 12:51:42: Jo, někdo září, jinej v září. Letos sem měl v září sice jen padesátiprocentní úspěšnost, ale kreditů...
 


Poslední aktualizace 28.5.2007